İade ve İptal Şartları


Ürünümü İade Etmek istediğimde Ne Yapmam Gerekiyor?

DollsAndBoys’da iade işlemleri çok kolay. İade etmek istediğiniz ürünü kargo aracılığıyla aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

İade Adresi: Beştepe Mah. Armada AVM B Blok Kat:2 No:6/172 Yenimahalle ANKARA

İade edeceğiniz ürünü, tüm fatura nüshaları ile paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarlarıyla karşı ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. İade ürün bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza iade edilir. Para iadenizin bankanıza bağlı olarak, kredi kartınıza yansıması iadeden sonra 10 gün sürebilir. Sipariş içinde kullanmış olduğunuz indirim kuponunuz varsa çeklerinizin tamamı yeniden tanımlanacaktır.

İade Etme Süresi Kaç Gündür?

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ile paketi teslim aldığınız ilk 7 gündür, DollsAndBoys bu süreyi müşterileri için 15 güne uzatmıştır. İade işlemlerinizi ürün teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade gerçekleştirebilirsiniz."

Hangi Ürünleri İade Edemiyorum?

1)      Ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren KULLANMADIĞINIZ, ETİKETİNİ KOPARTMADIĞINIZ ve TADİLAT YAPTIRMADIĞINIZ takdirde 30 gün içerisinde yazılı bildirim yapmak şartıyla hiçbir neden göstermeden iade edebilirsiniz.

2)      İade ve değişim hakkının kullanılabilmesi için iade formunun doğru ve eksiksiz doldurulması ve ibrazı zorunludur. 6502 Sayılı Kanun gereğince değişim taleplerinizde fatura ve hediye değişim karı ibrazı zorunludur, Fatura veya fatura bilgilerinin yer aldığı satış belgesi olmaması durumunda, hiçbir şekilde ürün, renk beden değişimi yapılmamaktadır.

3)      Ölçüye özel üretilmiş siparişlerde DEĞİŞİM ve İADE yoktur.

4)      Ürün ve iade formunu aşağıda belirtilen iade adresine gönderilmesi zorunludur.

5)      İade ve değişim ayrıca DOLLS AND BOYS mağazalarından da yapılabilir.

6)      İade edilen ürün anlaşmalı kargo şirketi ile gönderildiği takdirde kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

7)      Kozmetik, kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı ile iade edilebilir.

8)      Paketi bozulan ürünlerde iade kabul edilmemektedir.

9)      Kampanyalı alışverişlerde ürün iade bedeli kampanya uygulanmış bedel üzerinden hesaplanır.

10)   ÜRÜN teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı, işlem yapılan kredi kartının ait olduğu Banka/finansman kurumunun ÜRÜN bedelini SATICI’ ya ödememesi halinde, ÜRÜN en geç 3 gün içinde ALICI tarafından tüm giderleri ALICI’ ya ait olmak üzere SATICI’ ya iade edilir. SATICI’NIN ÜRÜN bedeli alacağını takip dahil diğer tüm akdi-kanuni hakları ayrıca ve her halükarda saklıdır.

11)   ÜRÜN‘ün normal satış koşulları dışında olağanüstü durumlar (hava muhalefeti, deprem, sel, yangın gibi) nedeni ile 30 günlük süre zarfında teslim edilmemesi ve gecikmenin 10 günü aşması söz konusu  ise , SATICI teslimat ile ilgili olarak ALICI ‘ yı bilgilendirir. Bu durumda ALICI sipariş iptal edebilir, benzer bir ürün sipariş edebilir veya olağanüstü durum sonuna kadar bekleyebilir. Sipariş iptallerinde ÜRÜN bedeli tahsil edilmiş ise iptalden itibaren 10 gün içinde ALICI ‘ya iade edilir. Kredi kartı ödemelerde iade işlemi ALICI kredi kartına iade sureti ile yapılır.

12)   Yukarıdaki maddelerde belirtilen şartları yerine gelmesini takip eden 10 iş günü içerisinde ÜRÜN bedeli, ödeme yapılan karta, ödeme şekline göre iade edilir.(Taksitli alışverişte iade taksitli olarak gerçekleştirilir.)

13)   Kargo bedeli iade edilemez.

14)   V.U.K. hükümlerine tabi şirketler için iadede V.U.K. genel şartları aranacaktır.

(Örneğin: İade faturası düzenlenecektir.)

15)   ALICI, ÜRÜN ve satışla ilgili talep ve şikayetlerini 0312 219 1002 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine bildirilebilir.


İademi Hangi Adrese Göndereceğim?

İade Adresi: Beştepe Mah. Armada AVM B Blok Kat:2 No:6/172 Yenimahalle ANKARA

İadede Kargo Masraflarını Ben mi Ödeyeceğim?

İade talebiyle DollsAndBoys’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. UPS Kargo için 3X93X4 , PTT Kargo için 101914931 numaraları ile gönderim yapmanız gerekmektedir.

İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra DollsAndBoys tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Wecart’un bankanıza müdahale etme yetkisi yoktur.

Sipariş Verdiğim Ürün İçin Beden Numara Değişimi Yapabilir miyim?

Siparişinizin statüsü "Siparişiniz Alınmıştır" ise, değişim yapmak istediğiniz ürünün stoklarda bulunması durumunda beden ve numara değişikliği yapılmaktadır. Siparişinizin durumunu Siparişlerim ekranından takip edebilirsiniz.

Elime Geçen Ürün Kusurlu Ne Yapmam Gerekiyor?

Öncelikle yaşanan aksaklıktan dolayı özür dileriz. Bu durumda İade Sürecimizi takip etmeniz gerekmektedir.

Tutar İadem Neden Taksit Taksit Yatırılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

Siparişlerimi Nasıl İptal Edebilirim?

Siparişinizi ana sayfanızda yer alan "Hesabım” sekmesinden kontrol ediniz. Eğer siparişiniz "Sipariş Hazırlanıyor” ya da "Kargoya Verildi” statüsünde değil ise siparişinizi iptal edebilirsiniz. Talebinizi iletmek için tıklayabilir ya da info@dollsandboys.com.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz